انواع توری

مش 12

انواع توری

توری و انواع آن

 

توری ها شبکه های فلزی هستند که از بافته شدن سیم های مفتولی یا کشش ورق های فولادی تولید میشوند. در برخی از موارد برای تولید توری از ورق های فلزی یا ورق های گالوانیزه هم نیز استفاده میشود.

توری ها متشکل از شبکه هایی هستند که این شبکه ها میتوانند شکل های مختلفی داشته باشد از جمله لوزی، شش ضلعی، دایره، چند ضلعی.

توری هایی که با فولاد سیاه درست میشوند معمولا در مناطق و جاهایی که نیاز به ظاهری زیبا نیست استفاده میشود، این توری نسبت به دیگر توری ها مقاوم تر در برابر فرسایش است و دارای طول عمر حدود 15 تا 20 را دارد. در مناطقی که بیشتر در معرض باران و رطوبت قرار دارد از توری های گالوانیزه بدلیل داشتن روکشی به نام روی که باعث جلوگیری از خوردگی و رطوبت زدگی میشود استفاده میشود.

توری ها دارای مشخصه هایی هستند که بر روی قیمت آنها تاثیر گذارند که این مشخصه ها دارای ارتفاع، جنس، قطر مفتول، ابعاد چشمه و … است.

 

انواع توری

 

حصاری

این نوع توری یکی از بهترین صنایع مفتولی است که بیشتر برای حفاظت از باغ ها و ملک های شخصی استفاده میشود که معمولا هم برای ایجاد امنیت بیشتر برروی این توری سیم های خاردار قرار میدهند.

توری های حصاری دارای چشمه های لوزی شکل میباشند و از گالوانیزه با روکش pvc تولید میشوند. نام دیگر توری های حصاری توری فنس است که در بازار به این نام مشهرو است.

بیشترین کاربرد توری حصاری در چه مناطقی است؟

1- حصارکشی در دور باغ ها و خانه ها

2- مراکز نظامی و محیط هایی مانند فردگاه

3- مرزبندی کشورها به دلیل استحکام بالا

 

توری حصاری

 

مرغی

این توری یکی از پرکاربرد ترین توری ها بوده که استحکام و کارایی بیشتری نیز دارد. توری مرغی چشمه های شش ضلعی دارد و معمولا از جنس گالوانیزه گرم است.

توری مرغی از مفتول گالوانیزه با ضخامت 20 تا 25 میکرون است که با استفاده از دستگاه های صنعتی با چشمه های 1 و 3/4 اینچی ساخته میشود. امروزه برای ساخت این محصول از دستگاه های شش پین نیز استفاده میشود.

جنس ایرانی این محصول علاوه بر مفتول گالوانیزه سرد از مفتول گالوانیزه گرم هم تولید میشود که باعث جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی میشود و همچنین طول عمر بالایی دارد و در عرض و وزن های مختلفی تولید میشود.

 

روش های تولید توری مرغی

دستی: در روش تولید دستی تمام مراحل توری بافی توسط دو نفر به صورت دستی انجام میگردد که مفتول هارا به دور قالب میپیچانند تا فرم بگیرد سپس مفتول هارا به هم می بافند.

خودکار: دراین روش مفتول ها درون دستگاه قرار میگیرند تا پیچش توری بافی آن انجام گردد. این مفتول به گونه ای بافته میشود که چشمه های آن به صورت شش ضلعی ایجاد شود.

 

کاربرد توری مرغی

1- پوشش سقف سالن های سوله 

2- حصار کشی به منظور نگهداری پرندگان و …

3- زیرسازی گچ کاری و پوشش ستون

مشخصات توری مرغی

دارای چشمه های 1 اینچ (2 سانتی نتری) و 3/4 اینچ (2.5 سانتی نتری)

طول: 45 متر

عرض رول: 90 و 100 و 120 و 150 و 180 سانتی متری میباشد که 90 سانتی طول 40/5 متر مربع و 12 سانتی طول 54 متر مربع است. 

 

تور مرغی

گابیون

توری گابیون به قفسه های توری گفته میشود که درون آن از قلوه سنگ و قطعات مختلف پر میکنند.

 گابیون که به اصطلاح به آن توری سنگی هم میگویند جزو سرسخت ترین توری ها محسوب میشود و همچنین این توری با چشمه های شش ضلعی و مربع در بازار موجود است.

توری گابیون در شرایط مختلف آب و هوایی در ساخت سازه های سنگی، سیستم های تصفیه آب و … استفاده میشود.

بیشترین استفاده این توری در جاده سازی و سد سازی و ایجاد دیوار های محافظ و … استفاده میشود. این محصول از ارتفاع 1 تا 4 متر و مفتول های 2، 2.5، 3 میلی متر و چشمه های 6*5 و 10*8 تولید میشود.

 

کاربرد توری گابیون

1- جنبه ی تزئینی برای زیبایی محیط

2- مهار دیوار های سنگی

3- پوشش کف آبراهه ها

4- سد سازی

5- فنس کشی و حصار کشی

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها
Call Now Button